O nas

Kim jesteśmy?

O nas

Akademia Mieszko Gniezno to szkółka piłkarska dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 19 lat.

Zajęcia dla młodych piłkarzy odbywają się nie tylko na terenie Gniezna (obiekty GOSiR), ale także poza jego granicami. Codziennie odbywa się po kilkanaście treningów. Najmłodsze grupy trenują 2 razy w tygodniu, grupy starsze 4 razy w tygodniu zwieńczając tygodniową pracę weekendowymi meczami.

 

 Co robimy?

Aktywności

Dla najmłodszych piłkarzy (3-5 lat) Akademia stworzyła grupę „Mały Książe Mieszko”. Od 2016 roku funkcjonuje także Liga Mieszko, która skupia drużyny z regionu. 

Akademia Mieszko Gniezno współpracuje z lokalnymi jednostkami takimi jak Szkoła Futbolu, Chrobry Gniezno oraz PS Gniezno. 

Akademia organizuje turnieje oraz obozy sportowe, na których młodzi zawodnicy w zintensyfikowanej formie kształtują swoje umiejętności, trenują silną wolę i determinację oraz wypoczywają w sportowym duchu. 

Uczestniczymy także w ligach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

 

Co chcemy osiągnąć?

Cele Akademii

Nadrzędnym celem Akademii jest kształtowanie profesjonalnych zawodników, by w przyszłości mogli grać w pierwszej drużynie MKS Mieszko Gniezno. Skupiamy się na zagadnieniach takich jak:

·         Rozwój dobrze wyszkolonych, pewnych siebie i kreatywnych piłkarzy.

·         Organizacja treningów w atrakcyjnej formie ćwiczeń i gry.

·         Kształtowanie wartości etycznych i moralnych przez sport, m.in. szacunku dla innych.

·         Przygotowanie techniczne, mentalne i motoryczne zawodników.

·         Bezpieczeństwo i profesjonalna organizacja zajęć najwyższej jakości.

 

Trenerzy
Artur
Bartkowiak

Licencja trebnerska: - Trener UEFA B Uprawnienia / Szkolenia: - Coerver Coach Assistant - Coerver Goalkeeper Coach Doświadczenie trenerskie - Mieszko Gniezno (rocznik 1999/2000: od jesień 2009 do czerwiec 2012) - Mieszko Gniezno (rocznik 2003: od czerwca 2012 do lipca 2017) zajęcia z bramkarzami (od 2009) - trener bramkarzy MKS Mieszko Gniezno (od lipca 2018 do listopad 2018) - trener bramkarzy grup młodzieżowych (roczniki 2001-2012: od lipca 2017)

Mateusz
Bartkowiak

Paweł
Bartkowiak

Michał
Bigaj

Wojciech
Gąsiorowski

Filip
Huebner